İngilizce

İngilizce, küresel çağın en önemli iletişim araçlarından bir tanesidir. Eğitim ve ticaret dili olarak dünyanın her yerinde kullanılmaktadır. Boğaziçi Kolejinde İngilizce öğretimindeki amaç, öğrencilerimizin bilgi ve becerilerini en üst düzeyde tutarak akademik başarılarını artırmaktır. Ancak ülkemizde sınav gerçeğini de unutmadan öğrencilerimizin her yönden gelişmesini sağlamaktır.

       5. sınıflara 12 saat İngilizce eğitimi verilerek öğrencilerimizin B1 düzeyine ulaşması sağlanmaktır. Aynı zamanda 6-7 ve 8. Sınıflara yönelik aktivitelerle İngilizce dersini sevdirmek ve yaşamlarında aktif olarak kullanabilme imkanı sunulmaktadır.

      İngilizce oyun, drama, sunum, şarkı vb. gibi öğretim teknikleri kullanılarak eğlenceli hale getirilip sevdirilmektedir. Aynı zamanda derslerimizde “ Listening, Speaking, Reading, Writing “ becerileri aktif olarak kullanılıp öğrencilerimizin her anlamda gelişmesi sağlanmaktadır.

     Öğrencilerimiz aynı zamanda İngiltere merkezli sınavlara girerek öğrencilerimizin hem dijital ortamda sınav olmaları hem de bu dört beceriyi aktif bir şekilde sınavda görmeleri sağlanmaktadır.

    Boğaziçi Koleji olarak şehir içi ve şehir dışı etkinliklerle İngilizceyi yaşayarak öğrenme imkanı sağlamaktayız.