TEOG UZMANI

TEOG UZMANI

TEOG Sınavları kapsamında öğrencilerin yorumlama, analiz yapma, eleştirel düşünme,  problem çözme, sonuçları tahmin etme yeterliliklerini artırmaya yönelik olarak hafta içi 10 saat, hafta sonu 8 saat olmak üzere toplam 18 saat çalışma yapılmaktadır.

TEOG ÖN HAZIRLIK PROGRAMIMIZ

Ön hazırlık programında, öğrencilerin önceki yıllarda edinmeleri gereken temel kazanımlar ölçülerek 8.sınıf konuları ile bağlantılı olan kazanımlar pekiştirilmektedir. Alt kazanımlarla üst kazanımların bağlantısını sağlayarak öğrencilerin yeni konulara olumlu bir bakış açısı geliştirmeleri ve eğitim-öğretim yılına hazırlıklı başlamaları sağlanmaktadır.

HAFTA SONU KURSLARI

8.sınıflarda TEOG Sınavlarına yönelik olan çalışmalarımızı pekiştirmek amacıyla Cumartesi Günleri 09:00-16:00 saatleri arasında hafta sonu kurs çalışmaları yapılmaktadır.

BAŞARI İZLEME TESTLERİ

ARGE MERKEZİ ve Zümre Öğretmenleri iş birliği ile hazırlanan ‘BAŞARI İZLEME TESTLERİ’ öğrencilerin ünite düzeyinde öğrenme eksikliklerini belirlemek ve eksik kazanımlara yönelik tamamlama çalışmaları yapmak amacıyla uygulanmaktadır.

DENEME SINAVLARI

Okulumuz tarafından gerçekleştirilen genel deneme sınavları ve başarı izleme testleri ile öğrendiklerini pekiştirme ve bilgilerini ölçerek değerlendirme imkanı bulmaktadır. Ayrıca, öğrencileri merkezi sınavlara hazırlamak amacı ile Türkiye genelinde yapılan sınavlara katılımları sağlanmaktadır.